django - en to km translation catalogue (102 entries)

en: Arabic
km: ភាសាអារ៉ាប់

en: Bengali
km: ភាសាបេឡារុស្ស

en: Czech
km: ភាសាឆេក

en: Welsh
km: ភាសាអ៊ុយក្រែន

en: Danish
km: ភាសាដាណឺម៉ាក

en: German
km: ភាសាអាល្លឺម៉ង់

en: Greek
km: ភាសាហ្កែលិគ

en: English
km: ភាសាអង់គ្លេស

en: Spanish
km: ភាសាអេស្ប៉ាញ

en: Finnish
km: ភាសាហ្វាំងឡង់

en: French
km: ភាសាបារាំង

en: Galician
km: ភាសាហ្កែលិគ

en: Hebrew
km: ភាសាហេប្រិ

en: Hungarian
km: ភាសាហុងគ្រី

en: Icelandic
km: ភាសាអ៉ីស្លង់

en: Italian
km: ភាសាអ៊ីតាលី

en: Japanese
km: ភាសាជប៉ុន

en: Dutch
km: ភាសាហ្វាំងឡង់

en: Romanian
km: ភាសារូម៉ានី

en: Russian
km: ភាសាรัរូស្ស៉ី

en: Slovak
km: ភាសាស្លូវ៉ាគី

en: Slovenian
km: ភាសាស្លូវ៉ានី

en: Swedish
km: ភាសាស៊ុយអែដ

en: Tamil
km: ភាសាតាមីល

en: Turkish
km: ភាសាទួរគី

en: Ukrainian
km: ភាសាអ៊ុយក្រែន

en: Simplified Chinese
km: ភាសាចិនសាមញ្ញ

en: Traditional Chinese
km: ភាសាចិនបុរាណ

en: Enter only digits separated by commas.
km: បំពេញតែលេខហើយផ្តាច់ចេញពីគ្នាដោយសញ្ញាក្បៀស។

en: and
km: និង

en: This field cannot be null.
km: ចាំបាច់បំពេញទិន្នន័យកន្លែងនេះ។

en: Boolean (Either True or False)
km: Boolean (អាច​ជា True រឺ False)

en: Comma-separated integers
km: ចំនួនពិត(Integer) ដែលផ្តាច់ចេញពីគ្នាដោយ​ក្បៀស

en: Date (without time)
km: កាល​បរិច្ឆេទ (Date) (មិនមានសរសេរម៉ោង)

en: Date (with time)
km: កាល​បរិច្ឆេទ (Date) (មានសរសេរម៉ោង)

en: Decimal number
km: ចំនួនទសភាគ (Decimal)

en: File path
km: ផ្លូវទៅកាន់ឯកសារ

en: Integer
km: ចំនួនពិត(Integer)

en: IP address
km: លេខ IP

en: Boolean (Either True, False or None)
km: Boolean (អាចជា True​ រឺ False រឺ None)

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Time
km: ពេលវេលា

en: URL
km: អាស័យដ្ឋានគេហទំព័រ(URL)

en: This field is required.
km: ចាំបាច់បំពេញទិន្នន័យកន្លែងនេះ។

en: Enter a whole number.
km: បំពេញចំនួនទាំងអស់។

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
km: មិនមានឯកសារត្រូវបានជ្រើសរើស។ សូមពិនិត្យប្រភេទឯកសារម្តងទៀត។

en: The submitted file is empty.
km: ពុំមានឯកសារ។​

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
km: រូបភាពដែលទាញយកមិនត្រឹមត្រូវ ប្រហែលជាមិនមែនជារូបភាព ឬក៏ជា រូបភាពខូច។

en: Delete
km: លប់

en: Change
km: ផ្លាស់ប្តូរ

en: Unknown
km: មិន​ដឹង

en: Yes
km: យល់ព្រម

en: No
km: មិនយល់ព្រម

en: yes,no,maybe
km: យល់ព្រម មិនយល់ព្រម​ ប្រហែល

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: January
km: មករា

en: February
km: កុម្ភៈ

en: March
km: មិនា

en: April
km: មេសា

en: May
km: ឧសភា

en: June
km: មិថុនា

en: July
km: កក្កដា

en: August
km: សីហា

en: September
km: កញ្ញា

en: October
km: តុលា

en: November
km: វិច្ឆិកា

en: December
km: ធ្នូ

en: jan
km: មករា

en: feb
km: កុម្ភះ

en: mar
km: មិនា

en: apr
km: មេសា

en: may
km: ឧសភា

en: jun
km: មិថុនា

en: jul
km: កក្កដា

en: aug
km: សីហា

en: sep
km: កញ្ញា

en: oct
km: តុលា

en: nov
km: វិច្ឆិកា

en: dec
km: ធ្នូ

[ctx: abbrev. month]
en: March
km: មិនា

[ctx: abbrev. month]
en: April
km: មេសា

[ctx: abbrev. month]
en: May
km: ឧសភា

[ctx: abbrev. month]
en: June
km: មិថុនា

[ctx: abbrev. month]
en: July
km: កក្កដា

[ctx: alt. month]
en: January
km: មករា

[ctx: alt. month]
en: February
km: កុម្ភៈ

[ctx: alt. month]
en: March
km: មិនា

[ctx: alt. month]
en: April
km: មេសា

[ctx: alt. month]
en: May
km: ឧសភា

[ctx: alt. month]
en: June
km: មិថុនា

[ctx: alt. month]
en: July
km: កក្កដា

[ctx: alt. month]
en: August
km: សីហា

[ctx: alt. month]
en: September
km: កញ្ញា

[ctx: alt. month]
en: October
km: តុលា

[ctx: alt. month]
en: November
km: វិច្ឆិកា

[ctx: alt. month]
en: December
km: ធ្នូ
