django - en to kab translation catalogue (162 entries)

en: Afrikaans
kab: Tafrikanst

en: Arabic
kab: Taɛṛabt

en: Asturian
kab: Tasturyant

en: Azerbaijani
kab: Tazeṛbayǧant

en: Bulgarian
kab: Tabulgarit

en: Belarusian
kab: Tabilurusit

en: Bengali
kab: Tabelgalit

en: Breton
kab: Tabrutunt

en: Bosnian
kab: Tabusnit

en: Catalan
kab: Takaṭalant

en: Czech
kab: Tačikit

en: Welsh
kab: Takusit

en: Danish
kab: Tadanit

en: German
kab: Talmanit

en: Lower Sorbian
kab: Tasiṛbit n wadda

en: Greek
kab: Tagrigit

en: English
kab: Taglizit

en: Australian English
kab: Taglizit n Ustralya

en: British English
kab: Taglizit (UK)

en: Esperanto
kab: Taspirantit

en: Spanish
kab: Taspanit

en: Argentinian Spanish
kab: Taspanit n Arjuntin

en: Colombian Spanish
kab: Taspanit n Kulumbya

en: Mexican Spanish
kab: Taspanit n Miksik

en: Nicaraguan Spanish
kab: Taspanit n Nikaragwa

en: Venezuelan Spanish
kab: Taspanit n Vinizwila

en: Estonian
kab: Tastunit

en: Basque
kab: Tabaskit

en: Persian
kab: Tafarsit

en: Finnish
kab: Tafinit

en: French
kab: Tafṛansist

en: Hindi
kab: Tahendit

en: Croatian
kab: Takarwasit

en: Hungarian
kab: Tahungarit

en: Indonesian
kab: Tandunizit

en: Icelandic
kab: Taslandit

en: Italian
kab: Taṭelyanit

en: Georgian
kab: Tajyuṛjit

en: Kazakh
kab: Takazaxt

en: Kannada
kab: Takannadat

en: Korean
kab: Takurit

en: Lithuanian
kab: Talitwanit

en: Latvian
kab: Talitunit

en: Macedonian
kab: Tamasidunit

en: Malayalam
kab: Tamayalamt

en: Burmese
kab: Tabirmanit

en: Nepali
kab: Tanipalit

en: Dutch
kab: Tahulandit

en: Punjabi
kab: Tabenjabit

en: Polish
kab: Tapulandit

en: Portuguese
kab: Tapurtugit

en: Romanian
kab: Tarumanit

en: Russian
kab: Tarusit

en: Slovak
kab: Tasluvakt

en: Albanian
kab: Talbanit

en: Serbian
kab: Tasiṛbit

en: Swedish
kab: Taswidit

en: Swahili
kab: Taswahilit

en: Tamil
kab: Taṭamult

en: Turkish
kab: Taṭurkit

en: Messages
kab: Iznan

en: Enter a valid value.
kab: Sekcem azal ameɣtu.

en: Enter a valid email address.
kab: Sekcem tansa imayl tameɣtut.

en: Enter a valid IPv4 address.
kab: Sekcem tansa IPv4 tameɣtut.

en: Enter a number.
kab: Sekcem amḍan.

en: and
kab: akked

en: Date (with time)
kab: Azemz (s wakud)

en: Duration
kab: Tanzagt

en: Email address
kab: Tansa email

en: File path
kab: Abrid n ufaylu

en: Integer
kab: Ummid

en: IP address
kab: Tansa  IP

en: Text
kab: Aḍris

en: Time
kab: Akud

en: File
kab: Afaylu

en: Image
kab: Tugna

en: Enter a whole number.
kab: Sekcem amḍan ummid.

en: No file was submitted.
kab: Afaylu ur yettwazen ara.

en: Enter a complete value.
kab: Sekcem azal ummid.

en: Order
kab: Amizwer

en: Delete
kab: KKES

en: Clear
kab: Sfeḍ

en: Currently
kab: Tura

en: Change
kab: Beddel

en: Unknown
kab: Arussin

en: Yes
kab: Ih

en: No
kab: Uhu

en: %s KB
kab: %s KAṬ

en: %s MB
kab: %s MAṬ

en: %s GB
kab: %s GAṬ

en: %s TB
kab: %s TAṬ

en: %s PB
kab: %s PAṬ

en: p.m.
kab: m.d.

en: a.m.
kab: f.t.

en: PM
kab: MD

en: AM
kab: FT

en: midnight
kab: ttnaṣfa n yiḍ

en: noon
kab: ttnaṣfa n uzal

en: Monday
kab: Arim

en: Tuesday
kab: Aram

en: Wednesday
kab: Ahad

en: Thursday
kab: Amhad

en: Friday
kab: Sem

en: Saturday
kab: Sed

en: Sunday
kab: Acer

en: Mon
kab: Ari

en: Tue
kab: Ara

en: Wed
kab: Aha

en: Thu
kab: Amh

en: Fri
kab: Sem

en: Sat
kab: Sed

en: Sun
kab: Ace

en: January
kab: Yennayer

en: February
kab: Fuṛaṛ

en: March
kab: Meɣres

en: April
kab: Yebrir

en: May
kab: Mayyu

en: June
kab: Yunyu

en: July
kab: Yulyu

en: August
kab: Ɣuct

en: September
kab: Ctamber

en: October
kab: Tuber

en: November
kab: Wamber

en: December
kab: Dujamber

en: jan
kab: yen

en: feb
kab: fuṛ

en: mar
kab: meɣ

en: apr
kab: yeb

en: jun
kab: yun

en: jul
kab: yul

en: aug
kab: ɣuc

en: sep
kab: cte

en: oct
kab: tub

en: nov
kab: wam

en: dec
kab: duj

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
kab: Yen.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
kab: Fuṛ.

[ctx: abbrev. month]
en: March
kab: Meɣres

[ctx: abbrev. month]
en: April
kab: Yebrir

[ctx: abbrev. month]
en: May
kab: Mayyu

[ctx: abbrev. month]
en: June
kab: Yunyu

[ctx: abbrev. month]
en: July
kab: Yulyu

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
kab: Ɣuc.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
kab: Tub.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
kab: Wam.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
kab: Duj.

[ctx: alt. month]
en: January
kab: Yennayer

[ctx: alt. month]
en: February
kab: Fuṛaṛ

[ctx: alt. month]
en: March
kab: Meɣres

[ctx: alt. month]
en: April
kab: Yebrir

[ctx: alt. month]
en: May
kab: Mayyu

[ctx: alt. month]
en: June
kab: Yunyu

[ctx: alt. month]
en: July
kab: Yulyu

[ctx: alt. month]
en: August
kab: Ɣuct

[ctx: alt. month]
en: September
kab: Ctamber

[ctx: alt. month]
en: October
kab: Tuber

[ctx: alt. month]
en: November
kab: Wamber

[ctx: alt. month]
en: December
kab: Dujamber

en: or
kab: neɣ

en: 0 minutes
kab: 0 n tisdatin

en: Forbidden
kab: Yegdel

en: Get started with Django
kab: Bdu s Django
