django - en to eo translation catalogue (320 entries)

en: Afrikaans
eo: Afrikansa

en: Arabic
eo: Araba

en: Algerian Arabic
eo: Alĝeria araba

en: Asturian
eo: Asturia

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Bengali
eo: Bengala

en: Breton
eo: Bretona

en: Bosnian
eo: Bosnia

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Welsh
eo: Kimra

en: Danish
eo: Dana

en: German
eo: Germana

en: Lower Sorbian
eo: Malsuprasaroba

en: Greek
eo: Greka

en: English
eo: Angla

en: Australian English
eo: Angla (Aŭstralia)

en: British English
eo: Angla (Brita)

en: Spanish
eo: Hispana

en: Argentinian Spanish
eo: Hispana (Argentinio)

en: Colombian Spanish
eo: Hispana (Kolombio)

en: Mexican Spanish
eo: Hispana (Meksiko)

en: Nicaraguan Spanish
eo: Hispana (Nikaragvo)

en: Venezuelan Spanish
eo: Hispana (Venezuelo)

en: Estonian
eo: Estona

en: Basque
eo: Eŭska

en: Persian
eo: Persa

en: Finnish
eo: Finna

en: French
eo: Franca

en: Frisian
eo: Frisa

en: Irish
eo: Irlanda

en: Scottish Gaelic
eo: Skota gaela

en: Galician
eo: Galega

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hindi
eo: Hinda

en: Croatian
eo: Kroata

en: Upper Sorbian
eo: Suprasoraba

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Armenian
eo: Armena

en: Interlingua
eo: Interlingvaa

en: Indonesian
eo: Indoneza

en: Igbo
eo: Igba

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Italian
eo: Itala

en: Japanese
eo: Japana

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Kabyle
eo: Kabila

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Khmer
eo: Kmera

en: Kannada
eo: Kanara

en: Korean
eo: Korea

en: Kyrgyz
eo: Kirgiza

en: Luxembourgish
eo: Luksemburga

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Latvian
eo: Latva

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Malayalam
eo: Malajala

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Marathi
eo: Marata

en: Malay
eo: Malaja

en: Burmese
eo: Birma

en: Norwegian Bokmål
eo: Norvega (bokmål)

en: Nepali
eo: Nepala

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Norwegian Nynorsk
eo: Norvega (nynorsk)

en: Ossetic
eo: Oseta

en: Punjabi
eo: Panĝaba

en: Polish
eo: Pola

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Brazilian Portuguese
eo: Portugala (Brazilo)

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Albanian
eo: Albana

en: Serbian
eo: Serba

en: Serbian Latin
eo: Serba (latina)

en: Swedish
eo: Sveda

en: Swahili
eo: Svahila

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Thai
eo: Taja

en: Turkmen
eo: Turkmena

en: Turkish
eo: Turka

en: Tatar
eo: Tatara

en: Udmurt
eo: Udmurta

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Urdu
eo: Urdua

en: Uzbek
eo: Uzbeka

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Simplified Chinese
eo: Ĉina (simpligite)

en: Traditional Chinese
eo: Ĉina (tradicie)

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Site Maps
eo: Retejaj mapoj

en: Static Files
eo: Statikaj dosieroj

en: Syndication
eo: Abonrilato

en: That page number is not an integer
eo: Tia paĝnumero ne estas entjero

en: That page number is less than 1
eo: La paĝnumero estas malpli ol 1

en: That page contains no results
eo: Tiu paĝo ne enhavas rezultojn

en: Enter a valid value.
eo: Enigu ĝustan valoron.

en: Enter a valid URL.
eo: Enigu ĝustan retadreson.

en: Enter a valid integer.
eo: Enigu ĝustaforman entjeron.

en: Enter a valid email address.
eo: Enigu ĝustaforman retpoŝtan adreson.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
eo: Enigu ĝustan “ĵetonvorton” konsistantan el latinaj literoj, ciferoj, substrekoj, aŭ dividstrekoj.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
eo: Enigu ĝustan “ĵetonvorton” konsistantan el Unikodaj literoj, ciferoj, substrekoj, aŭ dividstrekoj.

en: Enter a valid IPv4 address.
eo: Enigu ĝustaforman IPv4-adreson.

en: Enter a valid IPv6 address.
eo: Enigu ĝustaforman IPv6-adreson.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
eo: Enigu ĝustaforman IPv4- aŭ IPv6-adreson.

en: Enter only digits separated by commas.
eo: Enigu nur ciferojn apartigitajn per komoj.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
eo: Certigu ke ĉi tiu valoro estas %(limit_value)s (ĝi estas %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
eo: Certigu ke ĉi tiu valoro estas malpli ol aŭ egala al %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
eo: Certigu ke ĉi tiu valoro estas pli ol aŭ egala al %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
eo: Certigu ke ĉi tiu valoro estas oblo de paŝo-grando %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
eo[0]: Certigu, ke tiu valoro havas %(limit_value)d signon (ĝi havas %(show_value)d).
eo[1]: Certigu ke ĉi tiu valoro enhavas almenaŭ %(limit_value)d signojn (ĝi havas %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
eo[0]: Certigu, ke tio valuto maksimume havas %(limit_value)d karakterojn (ĝi havas %(show_value)d).
eo[1]: Certigu ke ĉi tiu valoro maksimume enhavas %(limit_value)d signojn (ĝi havas %(show_value)d).

en: Enter a number.
eo: Enigu nombron.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
eo[0]: Certigu ke ne estas pli ol %(max)s cifero entute.
eo[1]: Certigu ke ne estas pli ol %(max)s ciferoj entute.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
eo[0]: Certigu, ke ne estas pli ol %(max)s dekumaj lokoj.
eo[1]: Certigu, ke ne estas pli ol %(max)s dekumaj lokoj.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
eo[0]: Certigu ke ne estas pli ol %(max)s ciferoj antaŭ la dekuma punkto.
eo[1]: Certigu ke ne estas pli ol %(max)s ciferoj antaŭ la dekuma punkto.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
eo: Sufikso “%(extension)s” de dosiernomo ne estas permesita. Eblaj sufiksoj estas: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
eo: Nulsignoj ne estas permesitaj.

en: and
eo: kaj

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
eo: %(model_name)s kun tiuj %(field_labels)s jam ekzistas.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
eo: Limigo “%(name)s” estas malobservita.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
eo: Valoro %(value)r ne estas ebla elekto.

en: This field cannot be null.
eo: Tiu ĉi kampo ne povas esti senvalora (null).

en: This field cannot be blank.
eo: Tiu ĉi kampo ne povas esti malplena.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
eo: %(model_name)s kun tiu %(field_label)s jam ekzistas.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
eo: %(field_label)s devas esti unika por %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
eo: Kampo de tipo: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
eo: La valoro “%(value)s” devas esti aŭ Vera (True) aŭ Malvera (False).

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
eo: La valoro “%(value)s” devas esti Vera (True), Malvera (False), aŭ Nenia (None).

en: Boolean (Either True or False)
eo: Bulea (Vera aŭ Malvera)

en: String (up to %(max_length)s)
eo: Ĉeno (ĝis %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
eo: Perkome disigitaj entjeroj

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
eo: La valoro “%(value)s” havas malĝustan datformaton. Ĝi devas esti en la formato JJJJ-MM-TT.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
eo: La valoro “%(value)s” havas la ĝustan formaton (JJJJ-MM-TT), sed ĝi estas neekzistanta dato.

en: Date (without time)
eo: Dato (sen horo)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
eo: La valoro “%(value)s” havas malĝustan formaton. Ĝi devas esti en la formato JJJJ-MM-TT HH:MM[:ss[.µµµµµµ]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
eo: La valoro “%(value)s” havas la ĝustan formaton (JJJJ-MM-TT HH:MM[:ss[.µµµµµµ]][TZ]), sed ĝi estas neekzistanta dato/tempo.

en: Date (with time)
eo: Dato (kun horo)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
eo: La valoro “%(value)s” devas esti dekuma frakcio.

en: Decimal number
eo: Dekuma nombro

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
eo: La valoro “%(value)s” havas malĝustan formaton. Ĝi devas esti en la formato [TT] [[HH:]MM:]ss[.µµµµµµ].

en: Duration
eo: Daŭro

en: Email address
eo: Retpoŝtadreso

en: File path
eo: Dosierindiko

en: “%(value)s” value must be a float.
eo: La valoro “%(value)s” devas esti glitpunkta nombro.

en: Floating point number
eo: Glitpunkta nombro

en: “%(value)s” value must be an integer.
eo: La valoro “%(value)s” devas esti entjero.

en: Integer
eo: Entjero

en: Big (8 byte) integer
eo: Granda (8–bitoka) entjero

en: Small integer
eo: Malgranda entjero

en: IPv4 address
eo: IPv4-adreso

en: IP address
eo: IP-adreso

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
eo: La valoro “%(value)s” devas esti Nenia (None), Vera (True), aŭ Malvera (False).

en: Boolean (Either True, False or None)
eo: Buleo (Vera, Malvera, aŭ Nenia)

en: Positive big integer
eo: Pozitiva granda entjero

en: Positive integer
eo: Pozitiva entjero

en: Positive small integer
eo: Pozitiva malgranda entjero

en: Slug (up to %(max_length)s)
eo: Ĵetonvorto (ĝis %(max_length)s)

en: Text
eo: Teksto

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
eo: La valoro “%(value)s” havas malĝustan formaton. Ĝi devas esti en la formato HH:MM[:ss[.µµµµµµ]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
eo: La valoro “%(value)s” havas la (HH:MM[:ss[.µµµµµµ]]), sed tio estas neekzistanta tempo.

en: Time
eo: Horo

en: Raw binary data
eo: Kruda duuma datumo

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
eo: “%(value)s” ne estas ĝustaforma UUID.

en: Universally unique identifier
eo: Universale unika identigilo

en: File
eo: Dosiero

en: Image
eo: Bildo

en: A JSON object
eo: JSON-objekto

en: Value must be valid JSON.
eo: La valoro devas esti ĝustaforma JSON.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
eo: Ekzemplero de %(model)s kun %(field)s egala al %(value)r ne ekzistas.

en: Foreign Key (type determined by related field)
eo: Fremda ŝlosilo (tipo determinita per rilata kampo)

en: One-to-one relationship
eo: Unu-al-unu rilato

en: %(from)s-%(to)s relationship
eo: %(from)s-%(to)s rilato

en: %(from)s-%(to)s relationships
eo: %(from)s-%(to)s rilatoj

en: Many-to-many relationship
eo: Mult-al-multa rilato

en: This field is required.
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga.

en: Enter a whole number.
eo: Enigu plenan nombron.

en: Enter a valid date.
eo: Enigu ĝustan daton.

en: Enter a valid time.
eo: Enigu ĝustan horon.

en: Enter a valid date/time.
eo: Enigu ĝustan daton/tempon.

en: Enter a valid duration.
eo: Enigu ĝustan daŭron.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
eo: La nombro de tagoj devas esti inter {min_days} kaj {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
eo: Neniu dosiero estis alŝutita. Kontrolu la kodoprezentan tipon en la formularo.

en: No file was submitted.
eo: Neniu dosiero estis alŝutita.

en: The submitted file is empty.
eo: La alŝutita dosiero estas malplena.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
eo[0]: Certigu, ke tio dosiernomo maksimume havas %(max)d karakteron (ĝi havas %(length)d).
eo[1]: Certigu ke la dosiernomo maksimume havas %(max)d signojn (ĝi havas %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
eo: Bonvolu aŭ alŝuti dosieron, aŭ elekti la vakigan markobutonon, sed ne ambaŭ.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
eo: Alŝutu ĝustaforman bildon. La alŝutita dosiero ne estas bildo aŭ estas difektita bildo.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
eo: Elektu ekzistantan opcion. %(value)s ne estas el la eblaj elektoj.

en: Enter a list of values.
eo: Enigu liston de valoroj.

en: Enter a complete value.
eo: Enigu kompletan valoron.

en: Enter a valid UUID.
eo: Enigu ĝustaforman UUID.

en: Enter a valid JSON.
eo: Enigu ĝustaforman JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
eo: (Kaŝita kampo %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
eo: La datumoj de la mastruma ManagementForm mankas aŭ estis malice modifitaj. Mankas la kampoj: %(field_names)s. Se la problemo plu okazas, vi poveble devintus raporti cimon.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
eo[0]: Bonvolu forsendi maksimume %(num)d formularon.
eo[1]: Bonvolu forsendi maksimume %(num)d formularojn.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
eo[0]: Bonvolu forsendi almenaŭ %(num)d formularon.
eo[1]: Bonvolu forsendi almenaŭ %(num)d formularojn.

en: Order
eo: Ordo

en: Delete
eo: Forigi

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
eo: Bonvolu ĝustigi la duoblan datumon por %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
eo: Bonvolu ĝustigi la duoblan datumon por %(field)s, kiu devas esti unika.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
eo: Bonvolu ĝustigi la duoblan datumon por %(field_name)s, kiu devas esti unika por la %(lookup)s en %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
eo: Bonvolu ĝustigi la duoblan valoron sube.

en: The inline value did not match the parent instance.
eo: La enteksta valoro ne egalas la patran ekzempleron.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
eo: Elektu ekzistantan opcion. Ĉi tiu opcio ne estas el la eblaj elektoj.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
eo: “%(pk)s” estas neakceptebla valoro.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
eo: Ne eblis interpreti %(datetime)s en la tempo-zono %(current_timezone)s. Ĝi eble estas ambigua aŭ ne ekzistas en tiu tempo-zono.

en: Clear
eo: Vakigi

en: Currently
eo: Nuntempe

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
eo: jes,ne,eble

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
eo[0]: %(size)d bitoko
eo[1]: %(size)d bitokoj

en: p.m.
eo: ptm

en: a.m.
eo: atm

en: PM
eo: PTM

en: AM
eo: ATM

en: midnight
eo: noktomezo

en: noon
eo: tagmezo

en: Monday
eo: lundo

en: Tuesday
eo: mardo

en: Wednesday
eo: merkredo

en: Thursday
eo: ĵaŭdo

en: Friday
eo: vendredo

en: Saturday
eo: sabato

en: Sunday
eo: dimanĉo

en: Mon
eo: lun

en: Tue
eo: mar

en: Wed
eo: mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: ven

en: Sat
eo: sab

en: Sun
eo: dim

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: may
eo: maj

en: aug
eo: aŭg

en: oct
eo: okt

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
eo: jan.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
eo: feb.

[ctx: abbrev. month]
en: March
eo: mar.

[ctx: abbrev. month]
en: April
eo: apr.

[ctx: abbrev. month]
en: May
eo: majo

[ctx: abbrev. month]
en: June
eo: jun.

[ctx: abbrev. month]
en: July
eo: jul.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
eo: aŭg.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
eo: sept.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
eo: okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
eo: nov.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
eo: dec.

[ctx: alt. month]
en: January
eo: Januaro

[ctx: alt. month]
en: February
eo: Februaro

[ctx: alt. month]
en: March
eo: Marto

[ctx: alt. month]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: alt. month]
en: May
eo: Majo

[ctx: alt. month]
en: June
eo: Junio

[ctx: alt. month]
en: July
eo: Julio

[ctx: alt. month]
en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: alt. month]
en: September
eo: Septembro

[ctx: alt. month]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: alt. month]
en: November
eo: Novembro

[ctx: alt. month]
en: December
eo: Decembro

en: This is not a valid IPv6 address.
eo: Tio ne estas ĝustaforma IPv6-adreso.

en: or
eo: aŭ

en: %(num)d year | %(num)d years
eo[0]: %(num)d jaro
eo[1]: %(num)d jaroj

en: %(num)d month | %(num)d months
eo[0]: %(num)d monato
eo[1]: %(num)d monatoj

en: %(num)d week | %(num)d weeks
eo[0]: %(num)d semajno
eo[1]: %(num)d semajnoj

en: %(num)d day | %(num)d days
eo[0]: %(num)d tago
eo[1]: %(num)d tagoj

en: %(num)d hour | %(num)d hours
eo[0]: %(num)d horo
eo[1]: %(num)d horoj

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
eo[0]: %(num)d minuto
eo[1]: %(num)d minutoj

en: Forbidden
eo: Malpermesita

en: CSRF verification failed. Request aborted.
eo: Kontrolo de CSRF malsukcesis. Peto ĉesigita.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
eo: Vi vidas tiun ĉi mesaĝon ĉar ĉi-tiu HTTPS-retejo postulas ricevi la kapinstrukcion “Referer” de via retumilo, sed neniu estis sendita. Tia kapinstrukcio estas bezonata pro sekurecaj kialoj, por certigi ke via retumilo ne agas laŭ nedezirataj instrukcioj de maliculoj.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
eo: Se la agordoj de via retumilo malebligas la kapinstrukciojn “Referer”, bonvolu ebligi ilin por tiu ĉi retejo, aŭ por HTTPS-konektoj, aŭ por petoj el sama fonto (“same-origin”).

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
eo: Se vi uzas la etikedon <meta name="referrer" content="no-referrer"> aŭ sendas la kapinstrukcion “Referrer-Policy: no-referrer”, bonvolu forigi ilin. La protekto kontraŭ CSRF postulas la ĉeeston de la kapinstrukcio “Referer”, kaj strikte kontrolas la referencantan fonton. Se vi zorgas pri privateco, uzu alternativojn kiajn <a rel="noreferrer" …> por ligiloj al eksteraj retejoj.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
eo: Vi vidas tiun ĉi mesaĝon ĉar ĉi-tiu retejo postulas ke CSRF-kuketo estu sendita kune kun la formularoj. Tia kuketo estas bezonata pro sekurecaj kialoj, por certigi ke via retumilo ne agas laŭ nedezirataj instrukcioj de maliculoj.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
eo: Se la agordoj de via retumilo malebligas kuketojn, bonvolu ebligi ilin por tiu ĉi retejo aŭ por petoj el sama fonto (“same-origin”).

en: More information is available with DEBUG=True.
eo: Pliaj informoj estas videblaj kun DEBUG=True.

en: No year specified
eo: Neniu jaro indikita

en: Date out of range
eo: Dato ne en la intervalo

en: No month specified
eo: Neniu monato indikita

en: No day specified
eo: Neniu tago indikita

en: No week specified
eo: Neniu semajno indikita

en: No %(verbose_name_plural)s available
eo: Neniuj %(verbose_name_plural)s estas disponeblaj

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
eo: Estontaj %(verbose_name_plural)s ne disponeblas ĉar %(class_name)s.allow_future estas Malvera.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
eo: Erarforma dato-ĉeno “%(datestr)s” se uzi la formaton “%(format)s”

en: No %(verbose_name)s found matching the query
eo: Neniu %(verbose_name)s trovita kongrua kun la informpeto

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
eo: Paĝo ne estas “lasta”, nek eblas konverti ĝin en entjeron.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
eo: Malĝusta paĝo (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
eo: La listo estas malplena dum “%(class_name)s.allow_empty” estas Malvera.

en: Directory indexes are not allowed here.
eo: Dosierujaj indeksoj ne estas permesitaj ĉi tie.

en: “%(path)s” does not exist
eo: “%(path)s” ne ekzistas

en: Index of %(directory)s
eo: Indekso de %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
eo: La instalado sukcesis! Gratulojn!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
eo: Vidu <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">eldonajn notojn</a> por Dĵango %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
eo: Vi vidas ĉi tiun paĝon ĉar <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG = True</a> estas en via agorda dosiero kaj vi ne agordis ajnan URL.

en: Django Documentation
eo: Dĵanga dokumentaro

en: Topics, references, &amp; how-to’s
eo: Temoj, referencoj, kaj instruiloj

en: Tutorial: A Polling App
eo: Instruilo: apo pri enketoj

en: Get started with Django
eo: Komencu kun Dĵango

en: Django Community
eo: Dĵanga komunumo

en: Connect, get help, or contribute
eo: Konektiĝu, ricevu helpon aŭ kontribuu
