django - en to el translation catalogue (315 entries)

en: Afrikaans
el: Αφρικάνς

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Algerian Arabic
el: Αραβικά Αλγερίας

en: Asturian
el: Αστούριας

en: Azerbaijani
el: Γλώσσα Αζερμπαϊτζάν

en: Bulgarian
el: Βουλγαρικά

en: Belarusian
el: Λευκορώσικα

en: Bengali
el: Μπενγκάλι

en: Breton
el: Βρετονικά

en: Bosnian
el: Βοσνιακά

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: Danish
el: Δανέζικα

en: German
el: Γερμανικά

en: Lower Sorbian
el: Κάτω Σορβικά

en: Greek
el: Ελληνικά

en: English
el: Αγγλικά

en: Australian English
el: Αγγλικά Αυστραλίας

en: British English
el: Αγγλικά Βρετανίας

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Argentinian Spanish
el: Ισπανικά Αργεντινής

en: Colombian Spanish
el: Ισπανικά Κολομβίας

en: Mexican Spanish
el: Μεξικανική διάλεκτος Ισπανικών

en: Nicaraguan Spanish
el: Ισπανικά Νικαράγουας

en: Venezuelan Spanish
el: Ισπανικά Βενεζουέλας

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Basque
el: Βάσκικα

en: Persian
el: Περσικά

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: French
el: Γαλλικά

en: Irish
el: Ιρλανδικά

en: Scottish Gaelic
el: Σκωτσέζικα Γαελικά

en: Galician
el: Γαελικά

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hindi
el: Ινδικά

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Upper Sorbian
el: Άνω Σορβικά

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Armenian
el: Αρμενικά

en: Interlingua
el: Ιντερλίνγκουα

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Igbo
el: Ίγκμπο

en: Ido
el: Ίντο

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: Kazakh
el: Καζακστά

en: Khmer
el: Χμερ

en: Kannada
el: Κανάντα

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Kyrgyz
el: Κιργιζικά

en: Luxembourgish
el: Λουξεμβουργιανά

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Latvian
el: Λεττονικά

en: Macedonian
el: Μακεδονικά

en: Malayalam
el: Μαλαγιαλάμ

en: Mongolian
el: Μογγολικά

en: Marathi
el: Μαράθι

en: Burmese
el: Βιρμανικά

en: Norwegian Bokmål
el: Νορβηγικά Μποκμάλ

en: Nepali
el: Νεπαλέζικα

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: Norwegian Nynorsk
el: Νορβηγική διάλεκτος Nynorsk - Νεονορβηγική

en: Ossetic
el: Οσσετικά

en: Punjabi
el: Πουντζάμπι

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Brazilian Portuguese
el: Πορτογαλικά - διάλεκτος Βραζιλίας

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovenian
el: Σλοβενικά

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Serbian
el: Σερβικά

en: Serbian Latin
el: Σέρβικα Λατινικά

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Swahili
el: Σουαχίλι

en: Tamil
el: Διάλεκτος Ταμίλ

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Tajik
el: Τατζικικά

en: Thai
el: Ταϊλάνδης

en: Turkmen
el: Τουρκμενικά

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Tatar
el: Ταταρικά

en: Udmurt
el: Ουντμουρτικά

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Uzbek
el: Ουζμπεκικά

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: Simplified Chinese
el: Απλοποιημένα Κινέζικα

en: Traditional Chinese
el: Παραδοσιακά Κινέζικα

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Site Maps
el: Χάρτες Ιστότοπου

en: Static Files
el: Στατικά Αρχεία

en: That page number is not an integer
el: Ο αριθμός αυτής της σελίδας δεν είναι ακέραιος

en: That page number is less than 1
el: Ο αριθμός αυτής της σελίδας είναι μικρότερος του 1

en: That page contains no results
el: Η σελίδα αυτή δεν περιέχει αποτελέσματα

en: Enter a valid value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή.

en: Enter a valid URL.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο URL.

en: Enter a valid integer.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ακέραιο.

en: Enter a valid email address.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
el: Εισάγετε ένα 'slug' που να αποτελείται από γράμματα, αριθμούς, παύλες ή κάτω παύλες.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
el: Εισάγετε ένα 'slug' που να αποτελείται από Unicode γράμματα, παύλες ή κάτω παύλες.

en: Enter a valid IPv4 address.
el: Εισάγετε μια έγκυρη IPv4 διεύθυνση.

en: Enter a valid IPv6 address.
el: Εισάγετε μία έγκυρη IPv6 διεύθυνση

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
el: Εισάγετε μία έγκυρη IPv4 ή IPv6 διεύθυνση

en: Enter only digits separated by commas.
el: Εισάγετε μόνο ψηφία χωρισμένα με κόμματα.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
el: Βεβαιωθείτε ότι η τιμή είναι %(limit_value)s (η τιμή που καταχωρήσατε είναι %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
el: Βεβαιωθείτε ότι η τιμή είναι μικρότερη ή ίση από %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
el: Βεβαιωθείτε ότι η τιμή είναι μεγαλύτερη ή ίση από %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
el[0]: Βεβαιωθείται πως η τιμή αυτή έχει τουλάχιστον %(limit_value)d χαρακτήρες (έχει %(show_value)d).
el[1]: Βεβαιωθείτε πως η τιμή έχει τουλάχιστον %(limit_value)d χαρακτήρες (έχει %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
el[0]: Βεβαιωθείται πως η τιμή αυτή έχει τοπολύ %(limit_value)d χαρακτήρες (έχει %(show_value)d).
el[1]: Βεβαιωθείτε πως η τιμή έχει το πολύ %(limit_value)d χαρακτήρες (έχει %(show_value)d).

en: Enter a number.
el: Εισάγετε έναν αριθμό.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
el[0]: Σιγουρευτείτε οτι τα σύνολο των ψηφίων δεν είναι παραπάνω από %(max)s
el[1]: Σιγουρευτείτε οτι τα σύνολο των ψηφίων δεν είναι παραπάνω από %(max)s

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
el[0]: Σιγουρευτείτε ότι το δεκαδικό ψηφίο δεν είναι παραπάνω από %(max)s.
el[1]: Σιγουρευτείτε ότι τα δεκαδικά ψηφία δεν είναι παραπάνω από %(max)s.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
el[0]: Βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχουν πάνω από %(max)s ψηφία πριν την υποδιαστολή.
el[1]: Βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχουν πάνω από %(max)s ψηφία πριν την υποδιαστολή.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
el: Η επέκταση '%(extension)s' του αρχείου δεν επιτρέπεται. Οι επιτρεπόμενες επεκτάσεις είναι: '%(allowed_extensions)s'.

en: Null characters are not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται null (μηδενικοί) χαρακτήρες

en: and
el: και

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
el: %(model_name)s με αυτή την %(field_labels)s υπάρχει ήδη.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
el: Η τιμή %(value)r δεν είναι έγκυρη επιλογή.

en: This field cannot be null.
el: Το πεδίο αυτό δεν μπορεί να είναι μηδενικό (null).

en: This field cannot be blank.
el: Το πεδίο αυτό δεν μπορεί να είναι κενό.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
el: %(model_name)s με αυτό το %(field_label)s υπάρχει ήδη.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
el: %(field_label)s πρέπει να είναι μοναδική για  %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
el: Πεδίο τύπου: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
el: Η τιμή '%(value)s' πρέπει να είναι True ή False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
el: Η τιμή '%(value)s' πρέπει να είναι True, False, ή None.

en: Boolean (Either True or False)
el: Boolean (Είτε Αληθές ή Ψευδές)

en: String (up to %(max_length)s)
el: Συμβολοσειρά (μέχρι %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
el: Ακέραιοι χωρισμένοι με κόμματα

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
el: Η τιμή του '%(value)s' έχει μια λανθασμένη μορφή ημερομηνίας. Η ημερομηνία θα πρέπει να είναι στην μορφή YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
el: Η τιμή '%(value)s' είναι στην σωστή μορφή (YYYY-MM-DD) αλλά είναι μια λανθασμένη ημερομηνία.

en: Date (without time)
el: Ημερομηνία (χωρίς την ώρα)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
el: Η τιμή του '%(value)s' έχει μια λανθασμένη μορφή. Η ημερομηνία/ώρα θα πρέπει να είναι στην μορφή YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
el: Η τιμή '%(value)s' έχει τη σωστή μορφή (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) αλλά δεν αντιστοιχεί σε σωστή ημερομηνία και ώρα.

en: Date (with time)
el: Ημερομηνία (με ώρα)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
el: Η τιμή '%(value)s' πρέπει να είναι δεκαδικός αριθμός.

en: Decimal number
el: Δεκαδικός αριθμός

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
el: Η τιμή '%(value)s' έχει εσφαλμένη μορφή. Πρέπει να είναι της μορφής [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Email address
el: Ηλεκτρονική διεύθυνση

en: File path
el: Τοποθεσία αρχείου

en: “%(value)s” value must be a float.
el: Η '%(value)s' τιμή πρέπει να είναι δεκαδικός.

en: Floating point number
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: “%(value)s” value must be an integer.
el: Η τιμή '%(value)s' πρέπει να είναι ακέραιος.

en: Integer
el: Ακέραιος

en: Big (8 byte) integer
el: Μεγάλος ακέραιος - big integer (8 bytes)

en: Small integer
el: Μικρός ακέραιος

en: IPv4 address
el: Διεύθυνση IPv4

en: IP address
el: IP διεύθυνση

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
el: Η τιμή '%(value)s' πρέπει να είναι None, True ή False.

en: Boolean (Either True, False or None)
el: Boolean (Αληθές, Ψευδές, ή τίποτα)

en: Positive big integer
el: Μεγάλος θετικός ακέραιος

en: Positive integer
el: Θετικός ακέραιος

en: Positive small integer
el: Θετικός μικρός ακέραιος

en: Slug (up to %(max_length)s)
el: Slug (μέχρι %(max_length)s)

en: Text
el: Κείμενο

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
el: Η τιμή '%(value)s' έχει εσφαλμένη μορφή. Πρέπει να είναι της μορφής HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
el: Η τιμή '%(value)s' έχει τη σωστή μορφή (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) αλλά δεν αντιστοιχή σε σωστή ώρα.

en: Time
el: Ώρα

en: Raw binary data
el: Δυαδικά δεδομένα

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
el: '%(value)s' δεν είναι ένα έγκυρο UUID.

en: Universally unique identifier
el: Καθολικά μοναδικό αναγνωριστικό

en: File
el: Αρχείο

en: Image
el: Εικόνα

en: A JSON object
el: Ένα αντικείμενο JSON

en: Value must be valid JSON.
el: Η τιμή πρέπει να είναι έγκυρο JSON.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
el: Το μοντέλο %(model)s με την τιμή %(value)r του πεδίου %(field)s δεν υπάρχει.

en: Foreign Key (type determined by related field)
el: Foreign Key (ο τύπος καθορίζεται από το πεδίο του συσχετισμού)

en: One-to-one relationship
el: Σχέση ένα-προς-ένα

en: %(from)s-%(to)s relationship
el: σχέση %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
el: σχέσεις %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
el: Σχέση πολλά-προς-πολλά

en: This field is required.
el: Αυτό το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Enter a whole number.
el: Εισάγετε έναν ακέραιο αριθμό.

en: Enter a valid date.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ημερομηνία.

en: Enter a valid time.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ώρα.

en: Enter a valid date/time.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ημερομηνία/ώρα.

en: Enter a valid duration.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διάρκεια.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
el: Ο αριθμός των ημερών πρέπει να είναι μεταξύ {min_days} και {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
el: Δεν έχει υποβληθεί κάποιο αρχείο. Ελέγξτε τον τύπο κωδικοποίησης στη φόρμα.

en: No file was submitted.
el: Δεν υποβλήθηκε κάποιο αρχείο.

en: The submitted file is empty.
el: Το αρχείο που υποβλήθηκε είναι κενό.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
el[0]: Βεβαιωθείται πως το όνομα του αρχείου έχει το πολύ %(max)d χαρακτήρα (το παρόν έχει %(length)d).
el[1]: Βεβαιωθείται πως το όνομα του αρχείου έχει το πολύ %(max)d χαρακτήρα (το παρόν έχει %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
el: Βεβαιωθείτε ότι είτε έχετε επιλέξει ένα αρχείο για αποστολή είτε έχετε επιλέξει την εκκαθάριση του πεδίου. Δεν είναι δυνατή η επιλογή και των δύο ταυτοχρόνως.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
el: Βεβαιωθείτε ότι το αρχείο που έχετε επιλέξει για αποστολή είναι αρχείο εικόνας. Το τρέχον είτε δεν ήταν εικόνα είτε έχει υποστεί φθορά.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει μία έγκυρη επιλογή. Η τιμή %(value)s δεν είναι διαθέσιμη προς επιλογή.

en: Enter a list of values.
el: Εισάγετε μια λίστα τιμών.

en: Enter a complete value.
el: Εισάγετε μια πλήρης τιμή

en: Enter a valid UUID.
el: Εισάγετε μια έγκυρη UUID.

en: Enter a valid JSON.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
el: (Κρυφό πεδίο %(name)s) %(error)s

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
el[0]: Παρακαλώ υποβάλλετε το πολύ %d φόρμα.
el[1]: Παρακαλώ υποβάλλετε το πολύ %d φόρμες.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
el[0]: Παρακαλώ υποβάλλετε τουλάχιστον %d φόρμα.
el[1]: Παρακαλώ υποβάλλετε τουλάχιστον %d φόρμες.

en: Order
el: Ταξινόμηση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
el: Στο %(field)s έχετε ξαναεισάγει τα ίδια δεδομένα.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
el: Στο %(field)s έχετε ξαναεισάγει τα ίδια δεδομένα. Θα πρέπει να εμφανίζονται μία φορά.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
el: Στο %(field_name)s έχετε ξαναεισάγει τα ίδια δεδομένα. Θα πρέπει να εμφανίζονται μία φορά για το %(lookup)s στο %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
el: Έχετε ξαναεισάγει την ίδια τιμη. Βεβαιωθείτε ότι είναι μοναδική.

en: The inline value did not match the parent instance.
el: Η τιμή δεν είναι ίση με την αντίστοιχη τιμή του γονικού object.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
el: Επιλέξτε μια έγκυρη επιλογή. Η επιλογή αυτή δεν είναι μία από τις διαθέσιμες επιλογές.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
el: "%(pk)s" δεν είναι έγκυρη τιμή.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
el: Η ημερομηνία %(datetime)s δεν μπόρεσε να μετατραπεί στην ζώνη ώρας %(current_timezone)s. Ίσως να είναι ασαφής ή να μην υπάρχει.

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Currently
el: Τώρα

en: Change
el: Επεξεργασία

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
el: ναι,όχι,ίσως

en: p.m.
el: μμ.

en: a.m.
el: πμ.

en: PM
el: ΜΜ

en: AM
el: ΠΜ

en: midnight
el: μεσάνυχτα

en: noon
el: μεσημέρι

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρί

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πέμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σαβ

en: Sun
el: Κυρ

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: jan
el: Ιαν

en: feb
el: Φεβ

en: mar
el: Μάρ

en: apr
el: Απρ

en: may
el: Μάι

en: jun
el: Ιούν

en: jul
el: Ιούλ

en: aug
el: Αύγ

en: sep
el: Σεπ

en: oct
el: Οκτ

en: nov
el: Νοέ

en: dec
el: Δεκ

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
el: Ιαν.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
el: Φεβ.

[ctx: abbrev. month]
en: March
el: Μάρτιος

[ctx: abbrev. month]
en: April
el: Απρίλ.

[ctx: abbrev. month]
en: May
el: Μάιος

[ctx: abbrev. month]
en: June
el: Ιούν.

[ctx: abbrev. month]
en: July
el: Ιούλ.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
el: Αύγ.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
el: Σεπτ.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
el: Οκτ.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
el: Νοέμ.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
el: Δεκ.

[ctx: alt. month]
en: January
el: Ιανουαρίου

[ctx: alt. month]
en: February
el: Φεβρουαρίου

[ctx: alt. month]
en: March
el: Μαρτίου

[ctx: alt. month]
en: April
el: Απριλίου

[ctx: alt. month]
en: May
el: Μαΐου

[ctx: alt. month]
en: June
el: Ιουνίου

[ctx: alt. month]
en: July
el: Ιουλίου

[ctx: alt. month]
en: August
el: Αυγούστου

[ctx: alt. month]
en: September
el: Σεπτεμβρίου

[ctx: alt. month]
en: October
el: Οκτωβρίου

[ctx: alt. month]
en: November
el: Νοεμβρίου

[ctx: alt. month]
en: December
el: Δεκεμβρίου

en: This is not a valid IPv6 address.
el: Αυτή δεν είναι έγκυρη διεύθυνση IPv6.

en: or
el: ή

en: Forbidden
el: Απαγορευμένο

en: CSRF verification failed. Request aborted.
el: Η πιστοποίηση CSRF απέτυχε. Το αίτημα ματαιώθηκε.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
el: Αν οι 'Referer' headers είναι απενεργοποιημένοι στον browser σας από εσάς, παρακαλούμε να τους ξανά-ενεργοποιήσετε, τουλάχιστον για αυτό το site ή για τις συνδέσεις HTTPS ή για τα 'same-origin' requests.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
el: Αν χρησιμοποιείτε την ετικέτα <meta name="referrer" content="no-referrer"> ή συμπεριλαμβάνετε την κεφαλίδα (header) 'Referrer-Policy: no-referrer', παρακαλούμε αφαιρέστε τα. Η προστασία CSRF απαιτεί την κεφαλίδα 'Referer' να κάνει αυστηρό έλεγχο στον referer. Αν κύριο μέλημα σας είναι η ιδιωτικότητα, σκεφτείτε να χρησιμοποιήσετε εναλλακτικές μεθόδους όπως <a rel="noreferrer" …> για συνδέσμους από άλλες ιστοσελίδες.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
el: Βλέπετε αυτό το μήνυμα επειδή αυτή η σελίδα απαιτεί ένα CSRF cookie, όταν κατατίθενται φόρμες. Αυτό το cookie είναι απαραίτητο για λόγους ασφαλείας, για να εξασφαλιστεί ότι ο browser δεν έχει γίνει hijacked από τρίτους.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
el: Αν τα cookies είναι απενεργοποιημένα στον browser σας από εσάς, παρακαλούμε να τα ξανά-ενεργοποιήσετε, τουλάχιστον για αυτό το site ή για τα 'same-origin' requests.

en: More information is available with DEBUG=True.
el: Περισσότερες πληροφορίες είναι διαθέσιμες με DEBUG=True.

en: No year specified
el: Δεν έχει οριστεί χρονιά

en: Date out of range
el: Ημερομηνία εκτός εύρους

en: No month specified
el: Δεν έχει οριστεί μήνας

en: No day specified
el: Δεν έχει οριστεί μέρα

en: No week specified
el: Δεν έχει οριστεί εβδομάδα

en: No %(verbose_name_plural)s available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα %(verbose_name_plural)s

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
el: Μελλοντικά %(verbose_name_plural)s δεν είναι διαθέσιμα διότι δεν έχει τεθεί το %(class_name)s.allow_future.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
el: Λανθασμένη μορφή ημερομηνίας '%(datestr)s' για την επιλεγμένη μορφή '%(format)s'

en: No %(verbose_name)s found matching the query
el: Δεν βρέθηκαν %(verbose_name)s που να ικανοποιούν την αναζήτηση.

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
el: Η σελίδα δεν έχει την τιμή 'last' υποδηλώνοντας την τελευταία σελίδα, ούτε μπορεί να μετατραπεί σε ακέραιο.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
el: Άκυρη σελίδα (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
el: Άδεια λίστα και το "%(class_name)s.allow_empty" είναι False.

en: Directory indexes are not allowed here.
el: Τα ευρετήρια καταλόγων δεν επιτρέπονται εδώ.

en: “%(path)s” does not exist
el: Το "%(path)s" δεν υπάρχει

en: Index of %(directory)s
el: Ευρετήριο του %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
el: Η εγκατάσταση δούλεψε με επιτυχία! Συγχαρητήρια!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
el: Δείτε τις <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">σημειώσεις κυκλοφορίας</a> για το Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
el: Βλέπετε αυτό το μήνυμα επειδή έχετε <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> στο αρχείο settings και δεν έχετε ρυθμίσει κανένα URL στο αρχείο urls.py. Στρωθείτε στην δουλειά!

en: Django Documentation
el: Εγχειρίδιο Django

en: Topics, references, &amp; how-to’s
el: Θέματα, αναφορές &amp; "πως να..."

en: Tutorial: A Polling App
el: Εγχειρίδιο: Ένα App Ψηφοφορίας

en: Get started with Django
el: Ξεκινήστε με το Django

en: Django Community
el: Κοινότητα Django

en: Connect, get help, or contribute
el: Συνδεθείτε, λάβετε βοήθεια, ή συνεισφέρετε
